Turkcell TV+ milyona ulaştı

Son zamanlarda güç kaybetmesine rağmen halen Türkiye’nin en büyük GSM devi olan Turkcell, televizyon, bilgisayar veya mobil cihazlardan izlenebilen TV platformu Turkcell TV+’ın son bir yılda kullanıcı sayısının 1 milyona ulaştığını duyurdu. Bu Turkcell için yüzde 125 artış anlamına geliyor. Böylece Turkcell, Turkcell TV+ adlı yeni bir markayı da yaratmış oldu.

Turkcell’den yapılan açıklamada, Turkcell TV+ müşterileri evlerinde kutu üzerinden günde ortalama 8 saat televizyon izlerken cepten ortalama izlenme süresinin geçen yılla karşılaştırıldığında beş katına çıktığı bildirildi. Açıklamada, Turkcell TV+’nin 2016 yılında 841 milyon saat izlenirken platformun en beğenilen özelliklerinden geri alma 433 milyon kez kullanıldığı belirtildi. Ayrıca kullanıcılar beğendikleri içerikleri yayın sırasında kaçırmış olmaktan da üzgün değiller. Turkcell TV+’nin kayıt özelliği kullanıcıların istedikleri programı kayıt ederek istedikleri zaman ulamasını sağlıyor. Turkcell TV+’nin kayıt özelliği yıl boyunca 2 buçuk milyon kez kayıt yaparak sevdikleri televizyon içeriklerini zaman ve mekana bağlı olmadan izlediği kaydedildi.

“267 bin film ve dizi izlendi, en çok animasyon tercih edildi”

Ayrıca TV+, mobil paketlere tanımladığı 5 GB uygulama içi veri kullanım hakkı ile 2016 yılında müşterilerine televizyon izlemeleri için toplam 2,4 milyon GB TV’de geçerli veri paketi hediye ettiğini belirtirken, spor içerikleri ve haber programlarının yoğun olarak izlendiği TV+’ta 2016 yılında toplam 267 bin film ve dizi toplam 432 bin saat seyredildiğini bildirdi. TV+ kullanıcılarının en çok animasyon, dram ve komedi kategorilerindeki filmleri tercih ettiği kaydedilirken, Ekim ayında platforma katılan Premier Lig kanalı ise 2 milyon saat izlendiği açıklandı.

Turkcell, yarattığı yeni marka ile büyük bir iş başarmış durumda.

This entry was posted in Genel. Bookmark the permalink.