Windows için Windows 10 Mobile güncellemesi

Microsoft’un son işletim sistemi Windows 10’un güncellemesi dün piyasaya çıktı. Siz Windows kullanıcıları için işletim sisteminin nasıl kurulacağına yönelik bir yönerge hazırladık;

  1. Öncelikle telefonunuza Update Advisor adlı uygulamayı indirmeniz gerekmekte. Bunun için telefonunuzda yer alan “Mağaza” bölümüne girerek arama menüsüne Update Advisor yazın. Çıkan uygulamayı telefonunuza indirin.
  2. Bu uygulama sayesinde telefonunuzun güncelle kabul edip etmediğini öğreneceksiniz. Bunun için tekrar telefonunuzda yer alan “Update Advisor” kısmına girin.
  3. Açılan ekranda “Windows 10 Yükseltme Danışmanı” başlıklı bir yazı ile altta “ileri” tuşu çıkar. “ileri” tuşuna basarak denetlemeyi başlatabilirsiniz.
  4. Şayet telefonununuz bu güncelleme için uygun ise “Telefonunuz güncellemeye hazır” bilgisini alacaksınız. Bu durumda “ileri” tuşuna tıklayarak güncellemeyi başlatabilirsiniz.

Bu işlem esnasında güncelleme yapacak kullanıcıların Wi-Fi bağlantısıyla güncelleme yapmalarını öneririz. Zira uygulamanın boyutu 1.75 GB ayrıca süresi de çok kısa olmadığından cihazınızı şarja takmanızı da ayrıca öneririz.

İzleyerek yapmak isteyen ve İngilizce bilenler aşağıdaki linkten de güncelleme konusunda yardım alabilirler;