Telefonu hızlandırma

Cihazlar – Cihaz Yardımı – Telefonu Hızlandırma

Zamanla akıllı telefonlarda yavaşlama gibi bir sorun yaşanabilir. Bunun en önemli nedenleri; uygulamaların yoğunluğu, daralan telefon hafızası, yazılımdan kaynaklı sorunlar vs. Tüm bunların aşılabilmesi için TelefonPaketleri.com’un size bazı önerileri var.

1. Ayarların geri yüklenmesi ya da fabrika ayarlarına dönüş
Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde tüm kişisel ayarlarla birlikte yüklemiş olduğunuz tüm dosyalar, kayıtlı kişiler ve uygulamalar silinir. Bu işlem öncesinde telefonunuzdaki bilgileri bir bilgisayara aktarmanızı öneririz. Ayarların geri yüklemesinin nasıl yapılacağıyla ilgili bir fikriniz yok ise lütfen TelefonPaketleri.com’dan “Geri Yükleme” adlı cihaz yardım dosyasını inceleyebilirsiniz.

2. Eklentiler (Androidler için)
Eklentiler bellekte fazladan yük yaratır bu yüzden eklentileri lazım olmadıkça kullanmanız telefonunuzu yaşavaşlatır.

3. Senkronizasyon
Telefonunuz e-postalarınızı, Twitter ve Facebook gibi sosyal hesaplarınızı sürekli olarak senkronize eder. Bu bakımdan senkronizasyon hem telefonunuzun hafızasını kullanır hem de telefonunuzun yavaşlamasına neden olur.

4. Uygulamalar
Telefonunuzda bulunan uygulamaların hepsini gözden geçirin. Bu uygulamaların bazılarının uzun süredir kullanılmadığını göreceksiniz. Kullanmadığınız uygulamaları silmek telefonunuzun hızlanmasına yardımcı olabilir.

5. Ön belleği boşaltın
Web tarama ve uygulamalar düzenli olarak telefonun ön belleğini doldurur bu da telefonun yavaşlamasına neden olur. Bu sebeple yaşanan yavaşlığın üstesinden gelmek için düzenli olarak ön belleği boşaltın.

Eğer tüm bunlardan sonra hala telefonunuzun hızı beklediğiniz seviyede değilse artık yeni bir telefon alma vaktiniz gelmiş demektir.