Mobil oyunlar

20 yaşının üzerinde herkes siyah-beyaz beyaz bir ekranın üzerinde sağa sola koşturan yılanı hatırlayacaktır hatta oyunun ikinci sürüm yılan ekranın sağından girip solunda çıkabildiğinde aklımızı yitirmiştik. Şimdi ise merak edenler yılan oyunu müzelerde ziyaret edilebilir.

Akıllı telefonları eski nesil telefonlardan ayıran en önemli özellikleri internet bağlantıları oldu. İnternet bağlantıları sayesinde telefonlar interaktif bir hal almasının yanı sıra farklı yazılım ve uygulamalarla kullanıcılara daha fazla mobil olabilme olanağı sağladı.

Daha fazla olanak aynı zamanda mevcut cihazların da daha kişisel hale gelmesine neden oldu. Bunu bilen uygulama yazılımcıları daha önce masaüstü bilgisayarlarda hatta masa üstünde fiziksel olarak oynanabilen okey, tavla, monopoly, scrabble gibi oyunları kullanıcıların cihazlarına taşımaya başladılar. Özellikle uzun yolculuklarda vakit geçirmek için iyi bir seçenek olan mobil oyunlar her zevkten kullanıcının beğenisini kazanmak için farkı içeriklerle üretildi.

Aynı mantığa dayanan fakat görsellerinde değişiklik olan birçok oyunla birlikte hem Android, hem IOS hem de Windows kullanıcıları için milyonlarca oyun var. Siz de kafa dağıtmak için bu oyunları telefonunuza indirebilir hatta internet bağlantısı sayesinde arkadaşlarınızla interaktif şekilde oyunları oynayabilirsiniz.