Daha uzun pil ömrü

Cihazlar – Cihaz Yardımı – Daha Uzun Pil Ömrü

Mobil cihazların kullanıcılarını bağladıkları en önemli kablolardan biri sanırım şarj. Telefonların özellikle artan mobil teknolojilerle birlikte gitgide azalan bir pil ömrü var. İnternet bağlantısı, bluetooth, WiFi, uzun konuşmalar, müzik, oyun derken neredeyse aktif bir kullanımda gün içinde bile tekrar şarj ihtiyacı ortaya çıkıyor. TelefonPaketleri.com buna sebep olan nedenleri ortaya koyuyor ve size daha uzun bir pil ömrü için tüyolar sunuyor.
1. WiFi ve Bluetooth bağlantılarını kapatın
Şayet ihtiyacınız yoksa hem WiFi hem de Bluetooth bağlantılarınızı kapatın çünkü her ikisi de durmaksızın bağlanabilecekleri cihaz ya da ağları aramaya devam edeceklerdir. Bu da pil ömrünüzü en çok kısaltan işlemlerden biridir. TelefonPaketleri.com’da her iki işlemin de nasıl yapıldığını bulabilirsiniz.

2. GPS’i kapatın
GPS de sürekli olarak bağlantı sağlaması dolayısıyla şayet yön bulma işlemi yapmıyor iseniz GPS’i açık tutmanızın bir faydası olmayacaktır.

3. Ekran Parlaklığı
Şayet kullandığınız ekran LCD ise sürekli olarak ekranın alt tabakasındaki kaynaktan ışık sağlanacaktır. Bu ışık ne kadar parlak ise piliniz o kadar çabuk bitecektir. Bir görme sorunu yaşamıyor iseniz telefonunuzun ekran parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

4. Uygulamaları kapatın
Telefonunuzda daha önce kullanmış olduğunuz ancak an itibariyle kullanmadığınız uygulamaları kapatın. Böylece o uygulamaların arkada çalışmasının ve pil harcamasının önüne geçebilirsiniz.

5. Uygulamaların otomatik güncellemesini kapatın
Telefonunuzda çalışan uygulamaların belirli aralıklarla güncellenmesi gerekir. Bu bakımdan da telefonlar internet bağlantısı buldukları anda bu güncellemeleri yaparlar. Uygulamaların bu şekilde güncellenmesi belki de hiç kullanmadığınız uygulamalara pilinizi harcamanız anlamına gelir.

6. Telefonunuzun ısınmasını engelleyin
Sıcak telefonlarınızın pil ömrünü kısaltır. Pilinizin ömrünün daha uzun süreli olması için telefonunuzu serin tutun.

7. Şarj aletini yanınızda bulundurun
Tüm bunlar da derdinize derman olmayabilir ve önemli bir iletişim süreci yarıda kesilebilir. Siz iyisi mi, şarj aletinizi yanınızda bulundurun.