Android için uygulama ipuçları

Cihazlar – Cihaz Yardımı – Android – Uygulama İpuçları

Android bazlı cihazlar, uygulamaları indirebilmeniz ve kullanmanız için uygun cihazlardır. İndirdiğiniz uygulamalar hayatınızı kolaylaştırmak açısından büyük önem taşır. Android’in uygulamaları Google Play Store içerisinde yer alır ancak her gün Google Play Store’a ortalama iki binin üzerinde uygulama ekleniyor. Bu durum ihtiyaçlarınız doğrultusunda aradığınızı bulmanızı zorlaştırıyor. Samanlıkta iğne aramaya dönüşen gerekli uygulamayı bulmak konusunda Telefonpaketleri.com size yardımcı olmak için en çok ihtiyaç duyacağınız uygulamaları sıraladı.

1. Facebook; Haziran ayındaki toplantısında 1.25 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını açıklayan Facebook, sosyal paylaşım sitelerinin içerisinde en popüler olanı. Şayet bilgisayarınızdan Facebook kullanıyorsanız mutlaka mobil cihazınıza da bu uygulamayı indirin.

2. Twitter; 140 karakterle şakıyan “kuş” uygulaması çıktığı ilk günden beri sosyal medyanın gözde uygulamalarından biri ancak çoğu zaman hızlı bir haber yayma yöntemi olarak da kullanılıyor.

3. WhatsApp; Anlık mesajlaşma için sosyal medya uygulamalarının farklı iç yazılımları olsa da WhatsApp vazgeçilmez bir iletişim ağı kurdu. Telefon numaranız ile kayıt olacağınız uygulama sadece yazı gönderimi için değil aynı zamanda görsel ve video paylaşımıyla, sesli mesaj paylaşımına da izin veriyor. Mobil VoIP uygulamalarının en başarılılarından biri olan WhatsApp tüm bu hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor.

4. Instagram: Çektiğiniz fotoğrafları anlık olarak paylaşmanızı sağlayan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram aynı zamanda en yaygın olarak kullanılanı. Aralık 2013’ten bu yana anlık mesajlaşma hizmeti de sunan site tüm dünyada adıyla anılan ünlülerini yarattı. Siz de her an bir “Instagram Ünlüsü” olabilirsiniz.

5. Spotify ya da Deezer: Bu ikiliden birini mutlaka seçip cihazınıza indirin. Ücretsiz indirilebilen uygulamaların üyeliği ise her iki ürün için de 9.99 TL. Deneme için demo kullanımları da mevcut.

6. Canlı Televizyon: Bu uygulama ile Türkiye’de yayın yapan onlarca TV kanalını izleyebilir, radyo kanalını da dinleyebilirsiniz. Ayrıca 8 adet sinema kanalına tamamıyla ücretsiz olan bu uygulama sayesinde erişebilir ve mevcut bağlantınızla televizyonunuzu istediğiniz yere taşımış olursunuz.

7. Hürriyet: Haberleri mobil cihazınızla takip etmek istiyorsanız siz de diğer 30 milyon kullanıcı gibi Hürriyet mobil uygulamayı cihazınıza indirebilirsiniz. Ücretsiz olan Hürriyet mobil uygulama anlık haberlere, köşe yazılarına ve gündemi belirleyen olaylara anında ulaşmanızı sağlayan.

8. Accu Weather: Accu Weather tüm dünyada en çok kullanılan hava durumu uygulamasıdır. Size saatlik, günlük, haftalık ve hatta 15 günlük süreyle hava durumlarını raporlar. Şayet yağmura yakalanmak, üşümek ya da terlemek istemiyorsanız Accu Weather’i cihazınıza indirin ve evden çıkmadan mutlaka Accu Weather’a göz atın.
Bu uygulamalar hayatınızı kolaylaştırdığı gibi sosyal yaşamdan da kopmamanızı sağlayacak. Mobil cihazların yaşamınızı kolaylaştırmak üzere kurulu olduğunu unutmayın. Daha fazla uygulama için Google Play Store’un Top 25 listelerini kontrol etmeyi unutmayın.