Android cihaz desteği

Cihazlar – Cihaz Yardımı – Android

Android cihazların tüm özellik ve işlevlerini bir çırpıda öğrenmek mümkün değil. Bu nedenle Telefonpaketleri.com size cihazınızla ilgili kullanım desteği sağlamaktadır. Aynı Android sürümü için bile farklı telefon firmaları kendi dış görünümlerini (skin) kullanırlar. Bu telefon ekranında beliren ikonlardan, kullanılan fontlara kadar çeşitlilik gösterir ancak yine de işletim sistemi olan Android’in özellik ya da işlevlerinde bir değişikliğe neden olmaz. Yine de kullanılan dış görünümler nedeniyle menülerde bazı farklılıklar vardır. Bu bakımdan aşağıdaki yönergeleri kullanmak için mutlaka telefonunuzun markasını seçin.
Uygulama İpuçları
Android’in uygulamaları Google Play Store içerisinde yer alır ancak her gün Google Play Store’a ortalama iki binin üzerinde uygulama ekleniyor. Telefonpaketleri.com size yardımcı olmak için en çok ihtiyaç duyacağınız uygulamaları sıraladı.
Bluetooth Eşleştirme
İnternet bağlantısı olmaksızın paylaşım yapabilmeyi sağlayan Bluetooth teknolojisinden yararlanmanız için telefonunuzu nasıl eşleştireceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.
Kişileri Aktarma
Yeni bir telefon her kullanıcının hayalidir aynı zamanda büyük de bir karmaşa. Telefonpaketleri.com size bu konuda da yardımcı olacak. Hemen cihazınızın markasını seçin ve eski telefonunuzdaki tüm kayıtlı iletişim bilgilerini yeni telefonunuza aktarın.
Tarih ve Saat
Seyahat, telefon sıfırlama gibi nedenlerle cihazınıza saat ve tarih ayarı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için size yardımcı olalım.
E-posta Kurulumu
Mobil dünyanın vazgeçilmez oyuncusu e-mailler… Tabi ki siz de cihazınıza e-maillerinizi indirebilir, yanıtlayabilir ya da yönlendirebilirsiniz ama önce e-mail kurulumunu gerçekleştirmelisiniz. Hemen tıklayın ve e-mail kurulumunuza başlayın.
Mobil İnternet
Mobil internet olmaksızın akıllı cihazlarınızın arama ve SMS haricinde tüm işlevleri neredeyse ölüdür. Kısacası akıllı cihazın kendisi beden ise mobil internet o cihazın ruhudur. Akıllı cihazlarınızda mobil internet ayarlarını Telefonpaketi.com’daki bilgiler ışığında gerçekleştirebilirsiniz.
Dil Ayarı
Cihazınız çeşitli sebeplerle farklı dillere ayarlanmış olabilir. Cihazınızı tekrar anadilinize çevirmeniz çok kolay.
Geri Yükleme
Cihazınız takılıyor ya da donup kalıyor mu? Muhtemelen çeşitli yenilemelere ya da geri yüklemelere ihtiyaç duyuyordur. Telefonunuzu eski ayarlarına döndürmekten korkmayın.
WiFi Bağlantısı
Mobil internetinizi kullanmayacağınız ortam Wi-Fi’lı ortamdır. Wi-Fi ile ilgili tüm bilmek istediğiniz ve Wi-Fi ayarlarını bizden öğrenin.
WhatsApp Yükleyin
Telefon numaranız ile kayıt olacağınız uygulama sadece yazı gönderimi için değil aynı zamanda görsel ve video paylaşımıyla, sesli mesaj paylaşımına da izin veriyor. Mobil VoIP uygulamalarının en başarılılarından biri olan WhatsApp tüm bu hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor.